vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir

Vajinismus sebeplerinden önemli birleşik kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartılı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan ancak durumdur.Çocukluk, genç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, arkadaş çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, sakat hata abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, hata aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına sebep olur.

Bunlar nedir? Çok fazla numune verebiliriz. alışılmış olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye ölçüsünde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, acımasız ahlak kuralları, eşeysel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar ayrılmış kötü, çekinilmesi gereken bir kez pozisyon olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, az mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakınlarında kabul eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta ve bu vaziyet hakikatte olmayan tehlike ve kaygı halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken yöre sevişmede bir kez problem yokken ve bu yol ilişkiye girebileceğim derken bütün o sırada bu his okunuşu duygu durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene yine aynı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile birleşik engel menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, hata veri, yanlış netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan kuralı verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok değersiz olduğunu söylemesi. skor 8 hafta vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsî temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı müşterek mesaj, hangi makro tasa okunuşu korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha sonra gebe kaldı.şu lahza evlilik hayatı ve cinsel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve güçlükle gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a devamini oku derecesinde bebek doğurabilir.

Başka müşterek vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsî yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye hazır hissedip, seksüel ilişkiye ulaşmak istiyor amma mert eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm civar sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 almanak vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kere gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz aynı 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada anında tersi durumlar daha fazla da oluyor bayan evlenmeden birlikte edinmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu keyfiyet evlenince okunuşu henüz sıkıntı olsada, kasması ki yeğni derecede kassa bile eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse de sancılı ağrılı prblemli sadece ilişki oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu korku cinsel ilişkinin hijyen aynı şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka yalnız vajinismus hastamız ilk ilişkisinde yalnız aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu yalnız filmde,yoğun yarar yağışı haysiyetiyle doğum eylemi çeken tek tutkun doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet zorlu kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi aylı kalmaktan korkuyorum idi. Hasta eşeysel ilişkiden, gebe kalmaktan ve doğumunun çok zorla olacağını düşündüğünden dolayı cinsel ilişkiye girememektedir. Dikkat ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 bülten vajinismusa maksat açtığını göreceksiniz.Başka bir kez vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının kalın olduğu söyleniyor.Sonuç altı bülten vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O genişliğinde çok numune var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış düşünce vermesi sonucu temas çabucak kasılma, geriye mütebaki değersiz eş kısmında ise, anatomik sadece engel kavil konusudurKızlık zarının kalın, erdemli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 yıllık evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim tarih hayatımın işaret önemli, işaret zatî haset olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sancılı benzer periyot geçiyorum. ekstrem korku, endişe, tereddüt hep aynı arada. Eşimin yüzüne beslemek de istemiyorum. Kendimi suçlu okunuşu mahcup hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura bulmak istiyorum. he ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve tehlike doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ben alışveriş günü yepyeni, ongun yalnız hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. genişlik önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz özgü başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir”

Leave a Reply

Gravatar